Náš život a entropie

Neděle, 11 listopadu, 2012

entropyJiž nějaký ten den přemýšlím nad skutečností, která se týká závislosti uspořádanosti entit vzhledem k délce trvání jejich společné existenci. Tento článek bych rád pojal převážně prakticky, protože cítím, že jakákoliv omezenost by způsobila nečtivost jistému spektru potenciálních čtenářů. Mé úvahy pramení z mých pozorování a dedukcí, které jak bych řekl „u mě zaklepaly na dveře“ a nedaly mi pokoj dokud jsem se neodhodlal své myšlenky lépe zformulovat. Zároveň jsem ohledně tohoto témata našel spousty informací na internetu například zde. I přes tuto skutečnost píši tyto řádky, především proto, že je možné že díky přispění mého úhlu pohledu mohu přispět některou z myšlenek. Všiml jsem si kupříkladu, že lidé si často věci uspořádávají, škatulkují, „dělí je“ a podobně uspořádávají, aby se jim daný (např.: problém) podařilo rychleji vyřešit. Nicméně při pohledu z větší perspektivy se mi jeví tyto lidské zvyklosti velice nebezpečné, zejména z toho důvodu, že už i v dnešní době vnímá jistě spousta z nás úpadek (ne-li přímo ztrátu) systému hodnot snad na všechny strany, kam se ohlédnu a z toho vyplývá spousta zla v mnoha formách. Zdá se mi, že rychlost, jako se ženeme „na konec“ je až absurdní. Podle mého názoru je třeba položit si zcela jednoduchou otázku:

Opravdu chceme být „na konci“ tak rychle? Skutečně nás život už tak „nebaví“?

Vždyť všichni z nás jsou živí a to že žít neumíme spočívá v tom, co děláme. Proč to vlastně všechno děláme, když vidíme, kam směřujeme? A na tuto otázku už já jako jednotlivec bohužel odpovědět nemohu, proto jí předkládám vám, svým čtenářům. Tak co myslíte? Předem vám děkuji za případné komentáře.

One comment on “Náš život a entropie

  1. honzakuchar píše:

    Mám pocit, že někteří lidé toliko spěchají, protože se to ani neuvědomují. Potom je tu další, která o tom ví, ale neví co s tím. A další, která pochopila, že to takhle dál nejde. Viz třeba http://www.svobodavpraci.cz/ a spoustu zajímavých článků je i na http://www.peoplecomm.cz/ Ale je to aplikováno čistě na práci. Na druhou stranu, nemám pocit, že bych se snažil ve svém soukromém životě stihnout co nejvíce věcí…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: